Iga Świątek: 23-latka, która ma wszystko, ale…

Iga Świątek zdobywa trzeci z rzędu tytuł French Open

Numer jeden na świecie, Iga Świątek, ponownie udowodniła swoją dominację na kortach ziemnych, wygrywając trzeci z rzędu tytuł French Open. 23-letnia Polka pokonała Włoszkę Jasmine Paolini, wygrywając finał na Roland Garros z wynikiem 6-2, 6-1.

Występ Świątek był spektakularny. Potrzebowała zaledwie 68 minut, aby zdobyć swój czwarty tytuł French Open, przedłużając swoją niepokonaną serię na tym turnieju do 21 meczów. Jej zwycięstwo stawia ją obok legend tenisa, takich jak Monica Seles i Justine Henin, które również trzykrotnie z rzędu wygrały French Open.

W półfinale Świątek zmierzyła się z wymagającym meczem przeciwko Amerykance Coco Gauff. Pomimo starań Gauff i jej niedawnego awansu na najwyższe w karierze 2. miejsce w rankingu WTA, Świątek odniosła zwycięstwo wynikiem 6-2, 6-4. Ten mecz był 11. zwycięstwem Świątek nad Gauff w 12 ich spotkaniach.

Wcześniej w turnieju Świątek przetrwała ekscytujące starcie z Naomi Osaką. Osaka, która niedawno wróciła do gry po urlopie macierzyńskim, zmusiła Świątek do maksymalnego wysiłku, ale ostatecznie przegrała. Świątek pokazała swoją wytrzymałość i zdolność do radzenia sobie w sytuacjach wysokiego napięcia, ratując piłkę meczową i wygrywając decydujący set.

Najnowszy triumf Świątek umacnia jej status “Królowej Kortów Ziemnych”. Pomimo swojej skromności w porównywaniu się do Rafaela Nadala, jej osiągnięcia na kortach ziemnych Roland Garros szybko zapewniają jej miejsce wśród największych w historii tenisa.

Jak Świątek kontynuuje swój świetny sezon, świat tenisa z niecierpliwością oczekuje jej występów w nadchodzących turniejach, w tym w US Open później w tym roku. Z jej obecną formą i pewnością siebie, pozostaje ona groźną rywalką na każdej nawierzchni.